Dokunmatik OLED ekranlı MacBook'lar yolda

Sektörde sızıntılarıyla meşhur olan Revegnus, Apple'nin dokunmatik OLED MacBook'larla ilgili önemli bilgileri paylaştı. Ayrıntılar..

dokunmatik_oled_macbook_birweb.jpg


Geçtiğimiz aylarda düzenlenen Scary Fast etkinliğinde M3, M3 Pro ve M3 Max işlemci yeni Macbook'lar tanıtıma sunulmuştu. Olumlu geri dönüşü almayı başaran Apple, OLED MacBook'lara dokunmatik ekran getirmek için çalışmalarını sürdürülüyor. Revegnus’un son raporuna göre Apple, OLED ekranlı MacBook modelleri konusunda herhangi bir hata yapmak istemiyor. Apple, Mac ailesinin OLED ekranlara geçişinin 2026 veya 2027 yılından önce olmayacağı öne atılıyor. Bazı kaynaklara göre şirket yeni ekran teknolojisinin yanı sıra bir de dokunmatik ekran özelliği üzerinde mesai harcıyor. Yani dokunmatik OLED ekranlı MacBook’lar için önümüzde birkaç sene daha var.

Belirtilen tarihlerde 14,2 inç ve 16,2 inç ekran boyutlarıyla çıkış yapması beklenen OLED MacBook Pro’nun entegre dokunmatik ekran teknolojisine sahip olması bekleniyor. Benzer şekilde 13,6 inç ve 15,3 inç modelleriyle satışa sunulacak OLED MacBook Air’in de aynı teknolojiyi içermesi bekleniyor.
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

    Üst