iPad, 2024 yılında harika bir özellikle karşımıza çıkacak

iPad seri için 2024 yılında harika bir özellik ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Apple, bu seride OLED ekranlara geçecek ve yenileme hızını yükseltecek.

ipad_2024_te_hizini_arttiracak_birweb.png


Alınan son haberlere göre Apple'nin iPad serisinde 2024 yılında güzel değişiklikler görünecek. Bu yıl yeni bir tablet piyasaya sürülmemiş olmasına rağmen bazı söylentiler iPad Pro modelleri için çığı açan bir özellikte olacak. Apple, iPad'leri için OLED ekranlarla önemli bir yenilemeye gittiğini gösteriyor.

İlk göze çarpan gelişmelerden biri olan iPad Mini'nin boyutunun 8.3 inçten 8.7 inç büyüklüğüne çıkması planlanıyor. Bu değişimin 2026 yılında yeni bir 10.9 inç iPad Air ile birlikte piyasaya sürülmesi bekleniyor. Özellikle, iPad Air serisinde bir sonraki yıl ilk kez 12.9 inçlik bir varyantın tanıtılması ve canlı OLED teknolojisine sahip tablet üçlüsünün tamamlanması bekleniyor. OLED, LCD’ye kıyasla daha ince ve daha hafif olması açısından avantajlar sunarak bu cihazların genel tasarımını ve taşınabilirliğini geliştiriyor.

Söz konusu tüm iPad modellerinde OLED ekranlar yer alacak olsa da, önemli bir fark ekran teknolojisinde yatıyor. 2024 iPad Pro serisinin, maksimum 120Hz yenileme hızına sahip ProMotion özelliğini mümkün kılan bir LTPO (düşük sıcaklıklı polikristalin oksit) panele sahip olması bekleniyor. Diğer modellerde ise LTPS (düşük sıcaklıkta polikristalin silikon) paneller kullanılacak ve yenileme hızları 60Hz ile sınırlandırılacak.
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

    Üst