iPhone'da Windows kullanmak artık mümkün

TR.Cowboy

Administrator
Katılım
13 Kas 2022
Mesajlar
1,467
Tepki Puanı
39
Puanları
48
iPhone ve iPad için Windows uygulaması yayınlandı. Yayınlanan bu uygulama ile artık Windows bilgisayarınıza telefondan erişebileceksiniz. Detaylar..

iphone_windows_erisilebilir_birweb.png


Bulut teknoloji üzerine önemli yatırımlar yapan Microsoft, iPhone kullanıcıları için uygulama geliştirdi. iPhone ve iPad dahil olmak üzere herhangi bir cihazı bulut üzerinden Windows cihazınıza dönüştürebiliyorsunuz. App Store'da sunulacak "Windows" uygulamasıyla istediğiniz zaman bilgisayarınıza erişebileceksiniz. Uygulama aslında kullanıcıların Azure Sanal Masaüstü, Windows ve Windows 365 bulut bilgisayar sistemlerine erişme imkanı tanıyor.

iphon_windows_kontrol_birweb.png


Windows uygulaması şu anda iOS, iPadOS, macOS, Windows ve web’de önizlemeye açılmış durumda. İlk deneyim olarak bulut ve fiziksel bilgisayarlara bağlanmak ve bunları kontrol etmek mümkün. Uygulama sayesinde Windows ortamını iPhone’a aktarabilir ve akıllı telefondan erişebilirsiniz. Windows uygulamasının temel özellikleri arasında birden fazla monitör desteği, özel ekran çözünürlükleri ve ölçeklendirme yer alıyor. Ayrıca webcam, depolama aygıtları ve yazıcılar için aygıt yönlendirme desteği de sunuluyor.

Uygulama şu anda bir Microsoft iş hesabı gerektirse de, çok yakında bireysel hesaplar için erişime açılacak. Ayrıca ücretsiz bir uygulama olduğunun da altını çizmek gerekiyor.
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

    Üst