YouTube'da çıplaklık sansürü kalkıyor

TR.Cowboy

Administrator
Katılım
13 Kas 2022
Mesajlar
1,467
Tepki Puanı
39
Puanları
48
YouTube yeni aldığı bir karar ile çıplaklık politikasında yeni bir düzenlemeye giderek sansürü kaldırıyor. İşte detaylar.

youtube_ciplaklik_sansuru_kalkiyor_birweb.JPG


YouTube, yeni bir karar alarak çıplaklık sansüründe bazı düzeltmelere gitti. Cinsel İçerik ve Çıplaklık kurallarıyla ilgili düzenleme yapan YouTube, yaş sınırı ve engelleme kurallarınıda hafifletmiş oldu. Önceden emzirme videolarına izin vermeyen YouTube, “anne-çocuk sağlığı” kategorisine girecek ve çocuğun da gözüktüğü emzirme videolarını kısıtlamayacak. Devamında platform bazı dans videolarındaki erişim engellerini de hafifletti. Bahsi geçen dans videolarındaki engeller kaldırılacak ve bu videoların reklam geliri elde etmesine izin verilecek.

Bahsi geçen videolar "ritmik vücut hareketlerini içeren, cinsellik içermeyen grafik dans videoları" adı altında kategorisine girdiği sürece engellere takılmayacak. videolarda yer alan kullanıcıların cinsel obje olarak sınıflandırılan bölgelerinin minimal düzeyde kapatıldığı ve videoların odak noktasının bu bölgeler olmadığı içeriklerin de erişim engellerini kaldıracak. YouTube Kids çocuk kategorisinde ise herhangi bir değişiklik olmayacak.
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

    Üst